Laden Evenementen

Zomertijd/Wintertijd

Datum & tijd

zaterdag 24 oktober 2026
20:30 – 22:00 uur

Pauze

Geen pauze/onbekend

Zaal

Leeftijd

Alle leeftijden

GENRE

Toneel

Bijzonderheden & SERIES

Geen bijzonderheden

PRIJZEN & TICKETS

Vrije plaatskeuze

De komende editie van Zomertijd/Wintertijd is weer in Pand-P. Hoe fijn is dat!? Terug naar onze vertrouwde plek, alleen net even anders. Het pand is verbouwd, de zaal vernieuwd maar nog altijd even gezellig. Voor deze editie hebben we ook weer het vertrouwde concept, maar nu net even anders. Vier Eindhovense makers gaan zonder uitzondering iets proberen dat ze nog nooit hebben gedaan. Dat wordt verrassend maar vooral spannend, poëtisch, beeldend, absurd, ontroerend of hilarisch. Of iets er tussenin. Wat we zeker weten is dat we beginnen om 20.30 uur. Hopelijk zien we je dan.

Pulpman
In Pulpman duikt theatermaker Bas van de Ven in het hoofd van zijn favoriete striptekenaar Fred de Heij. Zijn werk kenmerkt zich door zijn morbide humor, rauwe tekenstijl en grote (enigszins perverse) verbeeldingswereld. Tijdens deze editie probeert hij samen met actrice Lisa van Schagen een aantal eerste ideeën uit.
Maker Bas van de Ven Spel Lisa van Schagen

Een titel zonder betekenis
Hoe vaak kun je het publiek binnen een scène het gevoel geven de rode draad vast te kunnen pakken, om deze weer door te knippen?
En hoe doe je dat dan, dat doorknippen?
En waarom word ik daardoor gefascineerd?
Naar dit koorddansen en deze vragen heeft Evy Lasschuit in twee repetities, samen met spelers Okke van Lieshout en Anne van der Steen onderzoek gedaan.

En daar is een presentatie uitgekomen.
En of u daar betekenis uit haalt,
Dat laten we bij u.
Maker Evy Lasschuit Spel Okke van Lieshout en Anne van der Steen

De reconstructie van een deurpost, formally known as DONNA
Isabel Schoonbeek speelt met teksten uit haar solo DONNA, een tandenknarsende trip over pleinvrees. Ze experimenteert speciaal voor Zomer/Wintertijd hoe de pulserende beklemming van het eenkamerappartement van Donna tot leven te wekken. Verwacht rook en waterspektakel.
Maker Isabel Schoonbeek

Ontroestend
Wanneer je roest voelt, de kiertjes gespoeld moeten worden, de wielen geolied, het metaal vernieuwd, wat dan te doen?

Ik vroeg het collectief mij het eerste smeersel aan te leveren.
Drie bronnen kreeg ik.
Twee spelers.
Twee repetities.
Geen veiligheid, maar vol het dompelbad inspringen.
Om te zien wat er tevoorschijn komt wanneer ik weer ontroest.

Disclaimer: De woorden opgenomen in deze tekst geven geen enkele garantie voor het aanwezig zijn van roest – in welke vorm dan ook – tijdens de performance. Claims hierover achteraf zullen niet worden geaccepteerd.
Maker Anne Simkens Spel Joy Hanraths en Luka Kooijman